POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak przyzwyczaić się do życia za miastem?

Budowanie, czy też kupowanie domów na wsi staje się coraz powszechniejszą praktyką, zwłaszcza wśród osób, które do tej pory żyły w tłocznym i hałaśliwym mieście. Z pewnością zmiana miejsca zamieszkania jest dużym przełomem, z którym oswojenie się musi potrwać trochę czasu. Tak naprawdę wszystko zależy od tego co kto lubi i czego potrzebuje na danym etapie życia. Wydaje się jednak, że znacznie łatwiej jest się przestawić z trybu miejskiego na podmiejski/wiejski, niżeli odwrotnie. To fakt, że na początku ta cisza „jak makiem zasiał” może się zdawać nieco dziwna, skoro do tej pory zawsze towarzyszyły nam jakieś miejskie odgłosy. Po pewnym czasie z pewnością docenimy jednak ten komfort i spokój.

Dużym ułatwieniem w procesie przestawiania się na życie na wsi może być samodzielna aranżacja nowego domu. Sprawi to, że będziemy mieć poczucie, iż nadajemy mu swojego ducha, zaś urządzanie i skupianie się na poszczególnych pomieszczeniach sprawi, że lepiej poznamy domowe zakamarki. Dobrym pomysłem jest także urządzanie sobie spacerów po okolicy, podczas których można podziwiać przyrodę, zorientować się gdzie znajdują się najbliższe sklepy, czy poznać sąsiadów.

W trakcie procesu adaptacji nie bez znaczenia jest także odległość danej wsi od najbliższego miasta. Zawsze to większe poczucie komfortu, kiedy mamy tę świadomość, że nie jest ona zbyt duża i w razie potrzeby można sprawnie dotrzeć do obszarów miejskich.