POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak przyozdobić hall i korytarz?

Halle i korytarze odgrywają w domu szczególną rolę. Z jednej strony są one odpowiedzialne za to, jak mieszkanie jest postrzegane przez odwiedzające je osoby, z drugiej zaś są przestrzeniami o przeznaczeniu użytkowym. Co zrobić, by hall czy korytarz stał się wizytówką domu i jednocześnie doskonale wywiązywał się ze swoich obowiązków? Oto kilka porad.

Zastanawiając się nad aranżacją hallu lub korytarza należy przede wszystkim zdecydować o tym, jaka w pomieszczeniu ma panować atmosfera i jakie wrażenie ma ono sprawiać na wchodzącej do niego osobie. Jasne barwy wykorzystane we wnętrzu będą optycznie je powiększać i sprawią, iż będzie ono wpływało kojąco na emocje domowników. Z kolei ciemniejsza kolorystyka pomniejszy pomieszczenie, niemniej może wprowadzić do niego intymną atmosferę.

Dekoracje świetlne

Kolejnym elementem, który sprawi, iż hall lub korytarz staną się wnętrzami absolutnie wyjątkowymi, jest lustro. Odpowiednio oprawione zwierciadło nada charakter wnętrzu, powiększy je optycznie i będzie rzecz jasna pełnić funkcję użytkową. Niezwykle istotnym detalem każdego pomieszczenia jest jego oświetlenie, dlatego też warto wykorzystać w hallu lub korytarzu efektowne żyrandole lub designerskie lampy. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawi, iż przestrzeń będzie dobrze doświetlona i będzie cieszyć oko intrygującymi kształtami lub grą świateł.