POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak przygotować ogród do zimy?

Ze względu na bardzo niskie temperatury, zima jest najtrudniejszą porą roku dla wszelkich roślin ogrodowych. Warto więc odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania ogrodu do sezonu zimowego. Wrzesień, październik i listopad to odpowiednie miesiące na to, aby pomyśleć o zabezpieczeniu naszych kwiatów, krzewów i drzew przed śniegiem i mrozem.

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby wszystkie liście zostały dokładnie wygrabione. Jeżeli tego nie zrobimy, na wiosnę będziemy musieli się liczyć z tzw. pleśnią śniegową, która bardzo źle wpływ na trawnik. Aby wraz z pierwszymi ciepłymi miesiącami rośliny szybko rozpoczęły wegetację i były zdrowe, warto także pomyśleć o odpowiednim nawożeniu gleby w ogrodzie. Znakomicie sprawdzą się tu nawozy potasowe i fosforowe. Wszystkie wieloletnie rośliny, które znajdują się w naszym ogrodzie, powinniśmy przyciąć. Rośliny, które bardzo źle znoszą bardzo niskie temperatury, możemy dodatkowo przykryć specjalnymi matami dostępnymi w sklepach ogrodniczych.

Przygotowując ogród do ziemi, nie powinniśmy także zapomnieć o wszelkich ogrodniczym sprzęcie, który warto zabezpieczyć, naoliwić i przechowywać w suchym pomieszczeniu. Warto także pamiętać o spuszczeniu wody z rur oraz odcięciu do nich dopływu wody, co zabezpieczy nas przed pękaniem instalacji w wyniku zamarznięcia znajdującej się w niej wody.