POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak przygotować ogród do wiosny?

Mimo że za oknami wciąż zima, ogród trzeba przygotować do sezonu zanim temperatura wzrośnie powyżej 16 stopni, a słońce na dobre zagości na niebie.

Przed przyjściem wiosny należy zająć się podcięciem krzewów oraz drzewek. Ważne jest aby poodcinać stare, suche gałęzie oraz wychodzące z ziemi korzenie. Jeśli krzewy zostały narażone na mróz, je także należy odciąć. Dzięki temu, przy pierwszych promieniach słońca w cieplejsze dni drzewka i krzewy będą miały szansę na wypuszczenie młodych gałązek, które na pewno zaowocują ładnymi kwiatami lub owocami.

Jeśli zabezpieczyłaś nasiona i cebulki na zimę, sprawdź ich stan. Jeżeli zauważysz na nich ciemne plamy, to znak że zostały one zainfekowane przez wirusy, wyrzuć je, gdyż one na pewno już nie zaowocują.

Koniec zimy jest odpowiednim momentem na zwalczanie chorób u roślin. Kiedy zauważysz, że już za chwilę wiosna rozpocznie się w pełni zacznij rozpylanie swojego ogrodu środkami przeciwwirusowymi i chroniącymi przed owadami i naroślami, które mogą zainfekować Twój ogród i doprowadzić do wielu zakażeń u Twoich roślin.

Nie zapomnij także o zdjęciu osłon, które chroniły rośliny przed mrozem. Zbyt długie trzymanie ich „pod pierzynką” może sprawić, że będzie im za ciepło, wilgotno i przez to zaczną gnić.

O piękny ogród trzeba zadbać, więc już w zimę zacznij dbać o swoje piękne rośliny.