POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak poradzić sobie z dużą ilością kabli?

Plątanina kabli na ziemi nie jest ani estetyczna, ani zbyt bezpieczna, a do tego znacznie utrudnia nam znalezienie właściwej wtyczki. Kable należy więc uporządkować oraz schować tak, aby nie znajdowały się w zasięgu naszego wzroku. Na samym początku konieczna jest selekcja wszystkich przewodów oraz opracowanie strategii ich ułożenia.

Krok po kroku

Jeżeli szczególnie trudno jest nam odnaleźć właściwy kabel pomiędzy szeregiem innych, łudząco do niego podobnych, to dobrym rozwiązaniem będzie przyklejenie małych etykietek za pomocą taśmy klejącej. Musimy również umieścić kable w miejscu wygodnym oraz funkcjonalnym, aby ich obecność nie psuła estetyki otoczenia. Jeżeli przewody znajdują się w okolicach biurka, to dobrym rozwiązaniem będzie podwieszenie ich pod blatem lub umieszczenie na tylnej ściance mebla. Podczas planowania przebiegu kabli należy wziąć pod uwagę, które z nich są często przez nas przemieszczane, a następnie należy umieścić je tak, abyśmy mieli do nich swobodny dostęp. Zbyt długie przewody warto zwinąć i połączyć, co można wygodnie uczynić przy użyciu taśmy klejącej. Korzystając z dużej ilości urządzeń wymagających podpięcia do portu USB najlepiej jest zainwestować w hub USB, czyli kompaktowy rozdzielacz, dzięki któremu przyłączymy do komputera kilka urządzeń za pomocą jednego złącza.

Podobnie wygląda kwestia kabli zasilających. Niekiedy jedna, umieszczona w strategicznym miejscu listwa jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż pęk przewodów, o który łatwo się potknąć i który doskonale gromadzi kurz lub inne organiczne zanieczyszczenia.