POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak pielęgnować drewnianą podłogę?

Drewniana podłoga ma wyjątkowo szlachetny charakter i elegancki wygląd. Trudno jest znaleźć materiał, który jest bardziej uniwersalny. Drewniana podłoga może być elementem wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, klasycznym, angielskim, minimalistycznym. Drewno może nadawać pomieszczeniu ciepłego, przytulnego charakteru, a także być funkcjonalnym sposobem wykończenia wnętrza w nowoczesnej stylistyce. Możemy powiedzieć, że drewniana podłoga jest ponadczasowym rozwiązaniem. Tak jak każdy materiał, drewno jest narażone na zużycie. Bardzo ważna jest jego właściwa pielęgnacja, która pozwoli na dłużej zachować jego ładny wygląd.

Pielęgnacja drewnianej podłogi – praktyczne wskazówki

Pierwszą zasadą pielęgnacji drewnianej podłogi jest regularne odkurzanie i usuwanie z jej powierzchni zabrudzeń takich jak piasek – wbrew pozorom, nawet tak drobne drobinki mogą zaszkodzić drewnu, również temu pokrytego warstwą ochronną lakieru. Należy również pamiętać o szkodliwym działaniu wilgoci – rozlane płyny mogą pozostawić na powierzchni drewnianej podłogi trudne do usunięcia, nieestetyczne plamy. Meble i inne ciężkie sprzęty koniecznie trzeba wyposażyć w zabezpieczające nakładki, które ochronią podłogę przed rysami. Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być specjalne maty, które uchronią drewno przed ścieraniem. Po podłodze drewnianej nie należy chodzić w obcasach. Należy także pamiętać o ochronie drewnianej powierzchni przed zwierzęcymi pazurami.

W trakcie czyszczenia podłogi unikajmy nadmiaru wody – podłoga powinna być czyszczona wilgotną szmatką lub mopem, który nie pozostawia kałuż z wody. Do pielęgnacji drewnianej podłogi należy również stosować specjalistyczne preparaty – inne środki mogą jej zaszkodzić.