POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Nie każdy dysponuje dużymi, przestronnymi wnętrzami w naszych mieszkaniach. W starszym budownictwie często znajdują się niewielkie pokoje, które sprawiają wrażenie ciasnych. Nie możemy ich fizycznie powiększyć, ale kilka trików podczas aranżacji sprawi, że nawet małe, nieprzyjemne pomieszczenie sprawi wrażenie większego i bardziej przestronnego.

Siła kolorów

Jasne barwy to podstawa w urządzaniu małego wnętrza! Doskonale sprawdzi się oczywiście uniwersalna biel. Jeśli wolimy bardziej przytulne rozwiązania, wybierajmy kolory pastelowe. Zwolennikom nowoczesnego stylu polecamy z kolei barwy chłodne. Jeżeli chcemy nadać wnętrzu charakteru i lubimy bardziej zdecydowane kolory, zdecydujmy się na jedną ścianę w świeżym, energetycznym kolorze, pozostałe pomalujmy na biało. Wybierając rodzaj farby, zwróćmy uwagę na te odbijające światło. W zestawie z odpowiednim oświetleniem, skutecznie nadadzą wnętrzu jasności i lekkości. Dobry efekt optyczny dadzą pasy – poziome wydłużą, a pionowe podwyższą pokój.

Więcej światła!

Duże znaczenie ma także oczywiście dobór oświetlenia – naturalnego, z dużego, odsłoniętego okna oraz sztuczne, z delikatnych lamp. W małych pomieszczeniach efekt powiększenia da również lustro. Postawienie w aranżacji na szklane, metalowe lub plastikowe elementy doda nowoczesnego szyku, ale również lekkości. Z tego samego względu wybierajmy lekkie i zwiewne tkaniny. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku mniej to więcej – zbyt duża liczba elementów wystroju nie tylko wprowadzi do wnętrza niepotrzebny chaos, ale da również efekt zagraconego, ciasnego pomieszczenia.