POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak oddzielić w pokoju część do pracy od części sypialnej?

Jeżeli aranżujemy pokój ucznia, lub jeżeli sami często pracujemy w domu, powinniśmy odpowiednio zagospodarować miejsce do nauki bądź czynności związanych z zawodem. W takim miejscu znajdzie się np. biurko, przyrządy konieczne przy pracy lub schowki na materiały. Jak oddzielić w pokoju część do pracy od części sypialnej?

W takim przypadku sprawdzonym sposobem jest oddzielenie dwóch części sypialni meblem, który odpowiednio zaakcentuje różne przeznaczenie stron pomieszczenia, jednocześnie nie przysłaniając światła i nie zagracając miejsca. Może to być np. półka na książki czy szafa, która zwrócona frontem do części sypialnej dodatkowo doda pomieszczeniu przytulności i funkcjonalności. Na tylnej stronie szafy można przymocować materiał lub specjalną folię samoprzylepną, która dostępna jest na rynku w wielu wzorach i kolorach. W ten sposób szafa oddzielająca części sypialni będzie nie tylko przydatnym schowkiem, ale także designerskim akcentem.

Jeżeli pokój jest stosunkowo mały i dodatkowa półka lub szafa zajmowałaby zbyt wiele cennego miejsca, sypialnię można podzielić przy pomocy kolorystycznych akcentów lub dodatków. Ostatnio na rynku wnętrzarskim modne jest tapetowanie wybranego fragmentu ścian wyrazistymi wzorami, przy jednoczesnym zachowaniu neutralności pozostałych powierzchni. Część do pracy można oddzielić od części sypialnej także przy pomocy dodatków – np. dywaników, które zaznaczą odrębność każdej z części pokoju.