POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak ocieplić minimalistyczne wnętrze?

Osoby decydujące się na minimalistyczną aranżację wnętrza swojego mieszkania są zazwyczaj świadome surowego charakteru tego rodzaju aranżacji. Warto jednak takie wnętrza nieco ocieplić, choćby po to, aby lekko złamać ten momentami dość jednostajny styl. Surową przestrzeń łagodzimy głównie poprzez odpowiednie dodatki, jednakże nie może ich być zbyt dużo, ponieważ wówczas aranżacja straci swój minimalistyczny charakter i będzie zbyt chaotyczna.

Mała ilość dekoracji

W domu, który z definicji jest prywatną przestrzenią, trudno jest nie wprowadzić chociaż kilku charakterystycznych elementów wystroju, określających w jakiś sposób mieszkańców danego lokum. Przy dekoracji pomieszczeń minimalistycznych stosujmy niewiele ozdób, jednak o bardzo dobrej jakości, które podkreślą wyjątkowy charakter wnętrza. Egzotyczne rośliny w dobranych donicach, w tym intensywnie zielone odmiany, będą wspaniale prezentować się na tle eleganckiego zestawu mebli. Dyskretnym, acz niezwykle przytulnym akcentem jest dywan, który powinien być jednokolorowy dopasowany do podłogi, aby w ten sposób się nie wyróżniać.

Minimalistyczna kolorystyka nie ogranicza się jedynie do surowej bieli oraz kilku odcieni szarego. Wręcz przeciwnie – stosowanie ciepłych barw oraz łączenie ich w odpowiednie kompozycje także wpisuje się w nurt minimalizmu w mieszkaniach. Wystarczy pokusić się wprowadzenie jednego lub dwóch ciepłych kolorów w delikatnych, pastelowych odcieniach, aby przekonać się, jak dobre efekty przynosi dodanie odrobiny koloru do monochromatycznego wnętrza.