POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak naturalnie odgrodzić salon od otwartej kuchni?

Podejmując próbę odgrodzenia salonu od otwartej kuchni, należy najpierw poważnie zastanowić się nad tym, czy zależy nam na stałym odseparowaniu tych dwóch przestrzeni, czy może tylko na tymczasowej zmianie. W każdym z przypadków należałoby bowiem zastosować nieco inne rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o przepierzenie stałe to interesującym i z pewnością efektownym pomysłem będzie szklana ścianka działowa, która doda mieszkaniu elegancji, nie powodując jednocześnie efektu optycznego pomniejszenia domowej przestrzeni. Wartą uwagi propozycją – zwłaszcza, jeśli zależy nam na widocznym, ale jednak niepełnym oddzieleniu salonu od kuchni – jest też ściana częściowa, która daje ciekawy efekt niedomknięcia. Można tu eksperymentować z różnymi kształtami – w przypadku ściany częściowej nie musimy się bowiem ograniczać do regularnych kształtów krawędzi, ale na przykład zaokrąglić je, czy nadać im inny, oryginalny kontur.

Dla tych, którzy są zwolennikami naturalności, ciekawą inspiracją może być drewniana ścianka działowa – może mieć ona charakter żaluzji, która przybiera postać ażurowej konstrukcji, poprzetykanej drewnianymi elementami, czy też kratki. To drugie rozwiązanie stanowi zresztą ciekawe rusztowanie dla pnących się roślin doniczkowych.

Nie zaszkodzi też zainteresować się mobilnym rozwiązaniem, a więc parawanem, najlepiej takim, który jest utrzymany w jasnych, naturalnych tonacjach.