POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak dobrać krzesło do biurka?

Biurko to ważny element domowego gabinetu lub pokoju ucznia. Wygoda, funkcjonalność i estetyka – wybór idealnego mebla to duże wyzwanie. Jednak to dopiero pierwszy krok do urządzenia domowego biura. Kolejnym jest dobranie do biurka odpowiedniego krzesła.

Dlaczego warto zainwestować w krzesło biurowe?

Osoby, które nie pracują w pozycji siedzącej często uważają, że takie zajęcie nie niesie za sobą ryzyka żadnej choroby. Nie jest to do końca prawda. Źle dobrane krzesło biurowe może spowodować ból, a nawet poważne dolegliwości kręgosłupa. Siedzenie przy biurku w niewygodnej pozycji jest nie tylko niekomfortowe – jest również bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Jak wybrać?

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć na pytanie ile godzin dziennie zamierzamy pracować lub spędzać czas przy biurku. Jeżeli będzie to mniej niż 2 godziny, wybierzmy krzesło obrotowe ze stabilnym oparciem dla kręgosłupa. Im dłużej jednak zamierzamy siedzieć przy biurku, tym bardziej zaawansowane technologie powinniśmy wybrać. Należą do nich między innymi wygodne podłokietniki, zagłówek, odchylane oparcie czy regulowana szerokość siedziska. Nie zapominajmy również o komfortowej dla użytkownika twardości siedziska oraz odpowiedniej wysokości – każdy ma swoje indywidualne preferencje. Oparcie powinno być wyprofilowane, tak aby kręgosłup utrzymał bezpieczną i zdrową pozycję w kształcie litery „S“. Dlatego przed kupnem warto wypróbować kilka modeli.

Oczywiście warto jest dobrać krzesło biurowe, które pasuje do wystroju kolorem i stylem, ale w przypadku tego mebla priorytetem powinna być wygoda i funkcjonalność.