POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Grill murowany czy przenośny?

Grill to idealny pomysł na wiosenno-letnie popołudnia w ogrodzie. Możemy się przy nim cieszyć piękną pogodą, dobrym towarzystwem, a także grillowanymi smakołykami oraz ich kuszącymi zapachami. Zanim jednak przyjdzie czas na te przyjemności, trzeba najpierw zdecydować, który grill będzie dla nas bardziej odpowiedni. Wybierać możemy pomiędzy murowanym i przenośnym. I tak, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, zdania są podzielone.

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie są nasze preferencje. Jedni wolą lekkie, składane grille, które można nabyć niemal w każdym supermarkecie i korzystać z nich w wielu różnych miejscach – czy to w ogrodzie, za miastem, czy u znajomych. W świetle takich wymagań najlepszym wyborem będzie oczywiście grill przenośny. Jeśli jednak ktoś wolałby mieć stałe, gustownie zaaranżowane miejsce do grillowania, takie z dużym rusztem i prawdziwą grillową atmosferą, ten powinien zainwestować w grill murowany.

Grille przenośne różnią się od tych murowanych tym, że nie zajmują wiele miejsca i można spokojnie zapakować je do samochodowego bagażnika, ale z drugiej strony nie są zbyt atrakcyjne wizualnie, a na pewno nie tak jak grille murowane, które można tak zaprojektować, aby idealnie komponowały się z ogrodowym otoczeniem. Wybór konkretnej opcji – przenośna/murowana – jest więc silnie uzależniony od potrzeb i gustów nabywcy.