POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Gdzie urządzić domową siłownię?

Zdrowy styl życia jest połączeniem diety i aktywności fizycznej. O ten pierwszy aspekt jesteśmy w stanie zadbać we własnej kuchni, jednak ćwiczenia wymagają odpowiedniej przestrzeni. Część osób nie lubi treningów na zewnątrz, zajęć grupowych lub ćwiczeń w zatłoczonej siłowni. Dobrym sposobem na regularną aktywność fizyczną, w dowolnym czasie i bez wychodzenia z domu jest domowa siłownia. Takie pomieszczenie nie musi być duże, wystarczy kilka metrów wolnej przestrzeni, a będzie doskonałą zachętą do systematycznych treningów.

Urządzamy siłownię w domu

Siłownia domowa ułatwia skupienie na ćwiczeniach i jest miejscem, w którym możemy przechowywać sprzęt sportowy i treningowy, bez zajmowania miejsca w szafkach i innych pokojach oraz swobodnie ćwiczyć.

Na domową siłownię należy przeznaczyć powierzchnię o minimalnych wymiarach 2,5 na 3 metry. Taka ilość miejsca nie ograniczy ruchów i zwiększy wygodę treningu. Ważnym elementem jest dodatkowa wentylacja, ponieważ okno nie powinno być jedynym źródłem świeżego powietrza. Otwarcie okna może spowodować przeciągi, które z kolei są niebezpieczne dla zdrowia.

Wybór lokalizacji powinien zależeć od naszych upodobań. Jeśli chcemy być blisko domowej atmosfery, siłownię możemy urządzić w pobliżu sypialni. Osoby, które wolą spokój podczas ćwiczeń, mogą urządzić pokój do ćwiczeń w piwnicy lub garażu.

Ciekawym pomysłem jest stworzenie siłowni na poddaszu, jednak podczas jej aranżacji należy zwrócić uwagę na wygodną i bezpieczną wysokość stropu. W sytuacji, gdy pokój do ćwiczeń znajduje się na piętrze, należy pokryć jej podłogę gumową matą, która wytłumi hałasy.