POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Gdzie w domu warto umieścić schowki?

Schowki są dobrym sposobem, aby często używane drobiazgi były łatwo dostępne. Pozwalają one również zaoszczędzić miejsce. Dzięki sprytnie zaprojektowanym schowkom, optymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń i zwiększymy swoją wygodę na co dzień.

Kilka pomysłów na domowe schowki

Przestrzeń nad meblami jest zwykle niezagospodarowana. Ciekawym pomysłem jest zamówienie zabudowanych mebli na wymiar, dzięki którym uzyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Innym pomysłem jest pawlacz, czyli szafka pod sufitem. Jest ona zwykle montowana w przedpokoju, ale z powodzeniem możemy wykorzystać ten mebel również w sypialni, salonie lub kuchni. Dzieląc pomieszczenie na części, na przykład strefę dzienną i sypialną, możemy ustawić między nimi umieścić niski, dwustronny regał na książki inne drobiazgi.

Pomysłowe schowki możemy umieścić w nietypowych meblach, na przykład w fotelu mogą znaleźć się szuflady, w pufie może znaleźć się miejsce na drobiazgi, a siedzisko sprawdzi się jako skrzynia na buty. Niewielkie przedmioty możemy przechowywać również w specjalnie zaprojektowanych oparciach i podłokietnikach mebli do siedzenia. Praktycznym pomysłem jest też umieszczenie schowków w zabudowanej szafce pod parapetem, dzięki której zyskamy miejsce do przechowywania i dodatkowe blaty.

Warto również praktycznie wykorzystać przestrzeń pod schodami – umieścić w niej półki lub szafę wnękową. Jako funkcjonalny schowek może również posłużyć podest, dzięki któremu przy okazji wydzielimy strefy w pokoju i nadamy wnętrzu oryginalności. Idealnym miejscem na schowek jest również wnęka, którą możemy dowolnie zabudować.