< Elementy stylu boho w mieszkaniu

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Elementy stylu boho w mieszkaniu

Swobodny klimat, bogactwo barw i wzorów, łączenie stylów – stylistyka boho jest bardzo niejednorodna, ale pełna uroku i fantazji. To doskonały pomysł dla osób, które lubią zestawiać ze sobą na pozór nie pasujące do siebie elementy, cenią nieograniczony wybór barw oraz dodatków i chcą urządzić wnętrze różnorodne, pełne fantazji i swobody.

Boho – niech żyje hippisowska wolność

Początek stylu boho jest związany z buntem młodych ludzi przeciwko sztywnej, rygorystycznej kulturze mieszczańskiej. W latach 60. i 70. doszło do buntu młodzieży przeciwko zastałym, powojennym normom. Objął on przede wszystkim obyczaje, ale również modę, która stała się bardzo eklektyczna. Styl boho znalazł swoje odzwierciedlenie również we wzornictwie i designie. Nie obowiązują w nim sztywne założenia, wnętrza w tej stylistyce wyróżniają kolory i twórczy bunt przeciw regułom – liczy się oryginalność i kreatywność.

We wnętrzu w stylu boho kolory i wzory można dowolnie łączyć. Jeśli nie chcemy uzyskać wrażenia chaosu, warto zdecydować się na ściany w neutralnym – białym lub szarym – kolorze oraz uzupełnić je o dodatki w żywych, energetycznych barwach. Atmosferę boho podkreślą fiolety, różne odcienie różu, pomarańcze, złoto, błękity, turkusy oraz zielenie. Wory mogą nawiązywać do różnych tradycji, na przykład kultury arabskiej, indyjskiej lub afrykańskiej, a także polskiego folkloru, motywów etnicznych i geometrycznych. Styl boho to również kwiaty i stylistyka retro oraz rękodzieło, połączone z nowoczesnym designem.