POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Domowe biuro - jak wygospodarować miejsce do pracy w domu?

Przyjęło się, że dom służy do mieszkania, a nie do pracy zawodowej. Nie da się jednak zaprzeczyć, że trend wykonywania pracy z domu staje się coraz bardziej popularny. Stąd też wiele osób postanawia przenieść swoje biuro do miejsca zamieszkania. Wbrew pozorom, wcale nie jest tak łatwo urządzić ten kawałek przestrzeni w domowych pieleszach. Z drugiej strony, przy odrobinie wyobraźni, kreatywności i dobrych chęci, nie ma przecież rzeczy niemożliwych.

W pierwszym kroku bardzo ważne jest to, aby wydzielić na biuro niezależną przestrzeń, taką, która nie będzie znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie tak często użytkowanych pomieszczeń jak kuchnia, czy pokój dzienny. Do pracy potrzebny jest bowiem spokój i cisza. Odpowiednią przestrzenią wydaje się zacisze sypialni, przy czym bardzo ważne jest, aby umiejętnie rozdzielić przestrzeń odpoczynkową od tej roboczej. Dobrym pomysłem jest umieszczenie biurka, ewentualnie toaletki pełniącej funkcję 2 w 1, w przeciwległym rogu pokoju i najlepiej tyłem do łóżka. Warto zaopatrzyć się także w dodatkową szafkę, czy blat nad biurkiem, tak by dysponować miejscem, w którym można będzie składować wszelkie dokumenty, czy notatki.

Aranżacji domowego mini-biura służą też wszelkie domowe wnęki. Można w nich z powodzeniem umieścić biurko ( w tym przypadku konieczne będzie takie na tzw. wymiar), a nad nim zawiesić kilka półeczek. Pamiętajmy też o właściwym oświetleniu, szczególnie, jeśli pracujemy przy komputerze.