POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Dlaczego warto kupić gotowy dom?

Kupno gotowego domu wiąże się z niewątpliwą korzyścią wynikającą z uniknięcia całego żmudnego procesu budowy, działań związanych z przygotowaniem administracyjnym, czy też gruntownym wykańczaniem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie mają ani czasu, ani też cierpliwości,aby budować swój dom od podstaw.

W dodatku, wielu specjalistów i praktyków, w tym architekci, deweloperzy, czy budowlańcy, jest zdania, że wybudowanie budynku od tak zwanego zera to inwestycja, która w końcowym rozliczeniu może się okazać nawet dwa razy droższa niż ta związana z zakupem gotowego domu.

Decyzja o zakupie gotowego domu to także – w przeciwieństwie do budowania wyłącznie na własną rękę – mniejsze ryzyko tego, że popełnimy błąd na którymś z etapów przedsięwzięcia. Takie nieprzewidziane pomyłki, przeoczenia, czy niedopatrzenia najczęściej zdarzają się na etapie planowania, a także podczas kontroli przebiegu budowy.

Pamiętajmy jednak, że dom – czy to wybudowany na własną rękę, czy też kupiony w ukończonym już stanie – powinien stanowić korzystną inwestycję. Warto więc urządzić go w taki sposób, aby z czasem mógł tylko zyskiwać na wartości. Poza tym, równie ważna jest w tym przypadku lokalizacja budynku mieszkalnego. Cenną wskazówką jest fakt, że najlepiej sprzedają się domy o powierzchni do 150-200 metrów kwadratowych. Nie ma więc większego sensu inwestować w budynek o powierzchni przewyższającej podane wielkości.