POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Czy cegła we wnętrzu to dobry pomysł?

Cegła posiada istotne walory dla aranżacji wnętrz, jeżeli tylko chcemy wprowadzić do nich mocny industrialny element. Naturalna, intensywnie czerwona, pomarańczowa lub pomalowana na dowolny odcień – niezależnie od wersji kolorystycznej, cegła we wnętrzu zawsze nadaje mu bardziej wyrazistego charakteru.

Kiedy warto pokusić się o cegłę w pokoju?

Wykonanie ceglanej ściany w jednym z pomieszczeń uchodzi za dość odważne rozwiązanie. W końcu jest to bardzo charakterystyczny materiał i nie z każdym stylem stworzy harmonijne połączenie. Na szczęście cegła posiada mnóstwo odmian, dzięki czemu bez większego problemu można znaleźć najbardziej interesujący sposób jej wykorzystania. Ceglany motyw komponuje się dobrze w pomieszczeniach utrzymanych w nurcie minimalistycznym, nowoczesnym, industrialnym oraz skandynawskim. Można ją układać wszędzie, zaczynając od łazienki, poprzez salon i kończąc na kuchni lub jadalni. W towarzystwie cegły świetnie będą się prezentować lampy o prostej formie i w jednolitej kolorystyce.

Ceglane motywy zdają się pojawiać w aranżacjach wnętrz coraz częściej. Tego rodzaju popularność nie sprzyja zachowaniu oryginalności. Dlatego szukając profesjonalisty, który zaprojektuje dla nas dane wnętrze, warto sprawdzić, jakie preferuje rozwiązania z wykorzystaniem cegły. W ten sposób bardzo łatwo wybrać specjalistę, który jest nie tylko oryginalny, ale jeszcze potrafi sensownie uzasadnić użycie tego niełatwego materiału w każdym wnętrzu.