POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Biokominek – nowoczesny pomysł na wystrój wnętrza

Kominek to sposób na urządzenie przytulnego wnętrza o ciepłym, rodzinnym charakterze. Nie każdy jednak może zamontować palenisko w swoim domu. Część osób zastanawia się również, czy ten tradycyjny element wyposażenia będzie dobrze prezentował się w nowoczesnych wnętrzach. Nie musimy jednak rezygnować z kominka w domu, a nawet mieszkaniu – jego doskonałym zamiennikiem będzie biokominek.

Biokominek – ciepło i design bez ograniczeń

Biokominek możemy umieścić w dowolnym domu – także w budynku bez komina lub w wielorodzinnym bloku – oraz w każdym pomieszczeniu – również w małym, bez wentylacji, której wymaga tradycyjne palenisko. Należy jedynie pamiętać, aby nie umieszczać go w pobliżu sprzętów zrobionych z łatwopalnych materiałów – odpowiednie informacje powinny znajdować się na opakowaniu biokominka. Podczas spalania biopaliwa powstaje para wodna, która nawilża powietrze w pomieszczeniu, a ilość pozostałych emitowanych substancji nie jest szkodliwa – do regulacji ich poziomu wystarczy zwykła wentylacja. Warto wiedzieć, że biokominek jest ekologiczny i nie szkodzi otoczeniu, co jest szczególnie ważne z uwagi na coraz większe zanieczyszczenia powietrza

Biokominek może być nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, który wprowadzi do wnętrza szczególny klimat – może być on również oryginalnym, designerskim elementem wyposażenia, który doskonale połączy w sobie tradycyjną rolę z nowoczesnym wyglądem. Biokominek może budową przypominać klasyczne palenisko, ale może mieć również bardziej fantazyjne formy. Dostępne są także modele wolnostojące, które możemy ustawić w dowolnym miejscu.