POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Aneks kuchenny w kawalerce

Aneks kuchenny zamiast osobnego pomieszczenia kuchennego to praktyczne i modne rozwiązanie. Szczególnie chętnie jest stosowane w małych mieszkaniach i kawalerkach, ponieważ pozwala na otwarcie przestrzeni i oszczędność miejsca. Aneks kuchenny umożliwia połączenie różnych funkcji w jednym wnętrzu. Dobrze urządzony kącik do gotowania w kawalerce jest funkcjonalny oraz nadaje mieszkaniu nowoczesnego, świeżego stylu. Wystarczy znajomość kilku zasad i wskazówek, które umożliwią aranżację idealnego aneksu kuchennego.

Jak urządzić aneks kuchenny?

Kolor ścian to bardzo ważna kwestia – szczególnie kłopotliwa jest ona w przypadku małych kawalerek. W takiej sytuacji warto cały pokój pomalować na jeden kolor, co posłuży optycznemu powiększeniu wnętrza. Jeśli kawalerka ma stosunkowo dużą przestrzeń, możemy spróbować wydzielić kącik kuchenny również kolorem ścian lub umieszczeniem w nim kafelek, które oddzielą go od części dziennej.

Kolejnym ważnym elementem jest umeblowanie. Meble w aneksie kuchennym powinny nawiązywać stylem do pozostałych sprzętów w mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie gładkich frontów, pozbawionych zdobień. Są one łatwiejsze w czyszczeniu, a dodatkowo nie zajmują przestrzeni. Warto też pomyśleć o innym sposobie na rozdzielenie aneksu od części dziennej – możemy to zrobić na przykład montując wyspę lub półwysep kuchenny, aranżując małą jadalnię ze stolikiem i krzesłami lub ustawiając w tym miejscu praktyczny regał. Nie zamkną one przestrzeni, ale pomogą wydzielić w kawalerce dwie różne strefy, a przy okazji zasłonią sprzęty kuchenne przed wzrokiem osób siedzących w salonie. Dodatki również powinny nawiązywać do wystroju pozostałej części kawalerki, ale z pewnością nie powinno ich być zbyt dużo.