POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Akwarium – efektowna ozdoba salonu

Domowe akwarium to niezbędny element wyposażenia w domu każdego akwarysty. To doskonały sposób na wprowadzenie do wnętrza bardziej naturalnego, przyjaznego klimatu. Widok pływających w akwarium ryb, wodnych roślin i poruszającej się wody sprzyja wyciszeniu i odprężeniu. Kolorowe ryby i akwariowe ozdoby oraz rośliny są również bardzo efektowną dekoracją każdego wnętrza. Akwarium w salonie to na pewno oryginalna ozdoba, która wyróżni wnętrze naszego domu i doda mu nowego charakteru.

Oryginalne i pomysłowe akwarium

Współczesne akwaria to nie tylko proste, szklane konstrukcje, jakie znamy ze sklepów zoologicznych. Możemy wybierać wśród modeli o interesujących kształtach i konstrukcji, które wyglądają bardzo nowocześnie oraz atrakcyjnie i pięknie ozdobią wnętrze salonu.

Jednym z takich niestandardowych rozwiązań może być akwarium w stoliku kawowym. Taki mebel może mieć stosunkowo duże gabaryty oraz szklany blat, który umożliwia obserwowanie wodnych stworzeń. Jeśli dysponujemy mniejszą ilością miejsca, bardzo ciekawym pomysłem jest tradycyjne okrągłe akwarium lub jego unowocześniony wariant, który stawiamy na brzegu mebla – jest ono zbudowane w ten sposób, że jego jedna połowa „spływa” z mebla. Interesującym pomysłem jest również połączenie akwarium z innymi sprzętami, na przykład donicą lub wazą.

Kolejnym nieszablonowym sposobem na domowe akwarium jest wbudowanie go w ścianę – w ten sposób powstaje oryginalny, ruchomy obraz o wybranym rozmiarze. Wyjątkowo oryginalne prezentuje się również akwarium w formie kolumny w salonie.